EKZN800ELL391MK25S
DigiKeys varenummer
565-4117-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKZN800ELL391MK25S
Beskrivelse
CAP ALUM 390UF 20% 80V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
390 µF 80 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKZN800ELL391MK25S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Rippel strøm @ lav frekvens
1.105 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.21 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
38 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
80 V
Højde - Monteret (maks.)
1,043" (26,50mm)
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C