EKZN101ELL681ML40S
DigiKeys varenummer
565-4150-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKZN101ELL681ML40S
Beskrivelse
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
Detaljeret beskrivelse
680 µF 100 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EKZN101ELL681ML40S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Rippel strøm @ lav frekvens
2.226 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3.71 A @ 100 kHz
Impedans
18 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spænding - Nominel
100 V
Højde - Monteret (maks.)
1,634" (41,50mm)
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C