EKZM160ETD101ME11D det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Chemi-Con
På lager: 0
Datablad
100 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 6000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EKZM160ETD101ME11D
DigiKeys varenummer
EKZM160ETD101ME11D-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EKZM160ETD101ME11D
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Polarisering
Polar
Rippel strøm @ lav frekvens
138 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
345 mA @ 100 kHz
Varestatus
Forældet
Impedans
220 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C