EKZM160ELL471MHB5D det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 5.358
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 0
Datablad
Chinsan (Elite)
På lager: 736
470 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 8000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EKZM160ELL471MHB5D
DigiKeys varenummer
565-3568-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKZM160ELL471MHB5D
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
EKZM160ELL471MHB5D Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Rippel strøm @ lav frekvens
472.5 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
945 mA @ 100 kHz
Varestatus
Forældet
Impedans
56 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Levetid @ temp.
8000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C