EKZH250ETD821MJ20S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 3.724
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 176
Datablad
Direkte
Panasonic Industry
På lager: 1.288
Würth Elektronik
På lager: 125
820 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 6000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EKZH250ETD821MJ20S
DigiKeys varenummer
EKZH250ETD821MJ20S-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EKZH250ETD821MJ20S
Beskrivelse
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Rippel strøm @ lav frekvens
1.176 A @ 120 Hz
Emballage
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
1.96 A @ 100 kHz
Impedans
20 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C