EKZH250ELL821MJ20S
DigiKeys varenummer
565-EKZH250ELL821MJ20S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKZH250ELL821MJ20S
Beskrivelse
CAP ALUM 25V POLAR
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
820 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKZH250ELL821MJ20S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.176 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.96 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
20 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C