EKZH160ELL272MK25S
DigiKeys varenummer
565-EKZH160ELL272MK25S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKZH160ELL272MK25S
Beskrivelse
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL
Detaljeret beskrivelse
2700 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 6000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EKZH160ELL272MK25S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Rippel strøm @ lav frekvens
2.175 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.9 A @ 100 kHz
Impedans
15 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
1,043" (26,50mm)
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C