EKZE630ELL391MK25S
DigiKeys varenummer
565-1726-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKZE630ELL391MK25S
Beskrivelse
CAP ALUM 390UF 20% 63V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
390 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EKZE630ELL391MK25S Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
950 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.9 A @ 100 kHz
Impedans
31 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,043" (26,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C