EKZE250ETD102MK20S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Chemi-Con
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Chemi-Con
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Parametrisk ækvivalent
På lager: 398
På lager: 6
På lager: 417
På lager: 792
Direkte
Nichicon
På lager: 447
1000 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EKZE250ETD102MK20S
DigiKeys varenummer
EKZE250ETD102MK20S-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EKZE250ETD102MK20S
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Rippel strøm @ lav frekvens
1.416 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
2.36 A @ 100 kHz
Emballage
Tape & Box (TB)
Impedans
21 mOhms
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C