EKZE250ETC101MF11D det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Rubycon
På lager: 118
Datablad
Opgradering
Würth Elektronik
På lager: 5.148
Datablad
Würth Elektronik
På lager: 42.704
Panasonic Industry
Parametrisk ækvivalent
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Parametrisk ækvivalent
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Rubycon
Chinsan (Elite)
Chinsan (Elite)
På lager: 3
100 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EKZE250ETC101MF11D
DigiKeys varenummer
565-4898-2-ND - Tape & Reel (TR)
565-4898-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
EKZE250ETC101MF11D
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Rippel strøm @ lav frekvens
162 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
405 mA @ 100 kHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Impedans
130 mOhms
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C