EKZE250EC3222MK35S
DigiKeys varenummer
565-EKZE250EC3222MK35SCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-EKZE250EC3222MK35STB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EKZE250EC3222MK35S
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Kategori
Applikationer
Mfr
Rippel strøm @ lav frekvens
2.55 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
3.4 A @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
15 mOhms
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,437" (36,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C