EKZE160ELL332MK35S
DigiKeys varenummer
565-1670-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKZE160ELL332MK35S
Beskrivelse
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Detaljeret beskrivelse
3300 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EKZE160ELL332MK35S Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
2.55 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
3.4 A @ 100 kHz
Impedans
15 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,437" (36,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C