EKZE101ETD470MJC5S er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 1.198
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 0
Datablad
CORNELL DUBILIER KNOWLES
Würth Elektronik
Panasonic Industry
På lager: 250
Panasonic Industry
På lager: 2
KEMET
Chinsan (Elite)
Nichicon
På lager: 887
47 µF 100 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 4000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EKZE101ETD470MJC5S
DigiKeys varenummer
565-EKZE101ETD470MJC5SCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-EKZE101ETD470MJC5STB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EKZE101ETD470MJC5S
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Applikationer
Mfr
Rippel strøm @ lav frekvens
192 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
480 mA @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
170 mOhms
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,551" (14,00mm)
Spænding - Nominel
100 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
4000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C