EKZE101ELL391MK40S
DigiKeys varenummer
565-EKZE101ELL391MK40S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKZE101ELL391MK40S
Beskrivelse
CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
390 µF 100 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKZE101ELL391MK40S Modeller
Kategori
Applikationer
Mfr
Rippel strøm @ lav frekvens
900 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.8 A @ 100 kHz
Emballage
Bulk
Impedans
32 mOhms
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,634" (41,50mm)
Spænding - Nominel
100 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C