EKYC630ELL821ML20S
DigiKeys varenummer
565-EKYC630ELL821ML20S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKYC630ELL821ML20S
Beskrivelse
CAP ALUM 820UF 20% 63V TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
820 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 38mOhm @ 100kHz 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKYC630ELL821ML20S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Klassificeringer
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
1.518 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
2.53 A @ 100 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
38mOhm @ 100kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C