EKYB800ELL221MJ25S
DigiKeys varenummer
565-EKYB800ELL221MJ25S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKYB800ELL221MJ25S
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 80V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 80 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKYB800ELL221MJ25S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Rippel strøm @ lav frekvens
585 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.17 A @ 100 kHz
Impedans
60 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spænding - Nominel
80 V
Højde - Monteret (maks.)
1,043" (26,50mm)
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C