EKYB6R3ELL821MHB5D
DigiKeys varenummer
565-EKYB6R3ELL821MHB5D-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKYB6R3ELL821MHB5D
Beskrivelse
CAP ALUM 820UF 20% 6.3V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
820 µF 6.3 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 6000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Rippel strøm @ lav frekvens
504 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
840 mA @ 100 kHz
Varestatus
Forældet
Impedans
87 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C