EKYB500ELL270ME11D
DigiKeys varenummer
565-EKYB500ELL270ME11D-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKYB500ELL270ME11D
Beskrivelse
CAP ALUM 27UF 20% 50V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
27 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
95.2 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
238 mA @ 100 kHz
Varestatus
Forældet
Impedans
480 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C