EKY-6R3ELL222MJ25S
DigiKeys varenummer
565-EKY-6R3ELL222MJ25S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKY-6R3ELL222MJ25S
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 6.3 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 6000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKY-6R3ELL222MJ25S Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.2375 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.65 A @ 100 kHz
Impedans
42 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,043" (26,50mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C