EKY-500ETD471MK20S kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Nichicon
På lager: 470
Datablad
Similar
Panasonic Industry
På lager: 1.561
Datablad
470 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EKY-500ETD471MK20S
DigiKeys varenummer
565-EKY-500ETD471MK20STB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EKY-500ETD471MK20S
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Rippel strøm @ lav frekvens
830 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.66 A @ 100 kHz
Emballage
Tape & Box (TB)
Impedans
45 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C