EKY-350ETD471MJ20S
DigiKeys varenummer
565-EKY-350ETD471MJ20SCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-EKY-350ETD471MJ20STB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EKY-350ETD471MJ20S
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 7000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
700 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.4 A @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
46 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
7000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C