EKXN401ELL390MK20S
DigiKeys varenummer
565-EKXN401ELL390MK20S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKXN401ELL390MK20S
Beskrivelse
CAP ALUM 400V POLAR
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
39 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EKXN401ELL390MK20S Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
380 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
950 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C