EKMT421VSN271MQ45S
DigiKeys varenummer
565-EKMT421VSN271MQ45S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKMT421VSN271MQ45S
Beskrivelse
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
270 µF 420 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 3000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKMT421VSN271MQ45S Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.79 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.5597 A @ 50 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,000" diam. (25,40mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,831" (46,50mm)
Spænding - Nominel
420 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 105°C