EKMR401VSN221MQ30S
DigiKeys varenummer
565-EKMR401VSN221MQ30S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKMR401VSN221MQ30S
Beskrivelse
CAP ALUM 400V POLAR
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EKMR401VSN221MQ30S Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.07 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
1.5301 A @ 50 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,000" diam. (25,40mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,280" (32,50mm)
Spænding - Nominel
400 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-25°C – 105°C