EKMQ630ETD221MJ16S
DigiKeys varenummer
565-EKMQ630ETD221MJ16SCT-ND - Afskåret tape (CT)
565-EKMQ630ETD221MJ16STB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EKMQ630ETD221MJ16S
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
335 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
502.5 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,689" (17,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C