EKMQ160ETD222MJ20S
DigiKeys varenummer
565-EKMQ160ETD222MJ20S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKMQ160ETD222MJ20S
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
710 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
766.8 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C