EKMG350ETC470ME11D | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | EKMG350ETC470ME11D |
Beskrivelse | CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL TH |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 47 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C |
Datablad | Datablad |
Kategori | Polarisering Polar |
Mfr | Applikationer |
Serie | Rippel strøm @ lav frekvens 90 mA @ 120 Hz |
Emballage Afskåret tape (CT) Tape & Box (TB) | Rippel strøm @ høj frekvens 162 mA @ 100 kHz |
Varestatus Forældet | Lederafstand 0,079" (2,00mm) |
Kapacitans | Størrelse/dimension 0,197" diam. (5,00mm) |
Tolerance ±20% | Højde - Monteret (maks.) 0,492" (12,50mm) |
Spænding - Nominel 35 V | Monteringstype |
Levetid @ temp. 1000 timer @ 105°C | Pakke/hus Radial, Dåse |
Driftstemperatur -55°C – 105°C |