EKHU421VSN561MQ50S er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 0
Datablad
Nyt produkt
Billede for EKHU421VSN561MQ50S er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
EKHU421VSN561MQ50S
DigiKeys varenummer
565-EKHU421VSN561MQ50S-ND
Producenter
Producentens varenummer
EKHU421VSN561MQ50S
Beskrivelse
E-CAP SNAP-IN
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
560 µF 420 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 3000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
2.03 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.6999 A @ 50 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
1,000" diam. (25,40mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
2,067" (52,50mm)
Spænding - Nominel
420 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse - Snap-in
Driftstemperatur
-40°C – 105°C