APXG160ARA331MH70G
DigiKeys varenummer
565-4285-2-ND - Tape & Reel (TR)
565-4285-1-ND - Afskåret tape (CT)
565-4285-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
APXG160ARA331MH70G
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V SMD
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
330 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 22mOhm 15000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
APXG160ARA331MH70G Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
15000 timer @ 105°C
Producenter
Chemi-Con
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
3.3 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Type
Polymer
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Kapacitans
330 µF
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nominel
16 V
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
ESR (ækvivalent seriemodstand)
22mOhm