APS-160ELL331MJC5S
DigiKeys varenummer
565-3042-ND
Producenter
Producentens varenummer
APS-160ELL331MJC5S
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
330 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 14mOhm 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
APS-160ELL331MJC5S Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Chemi-Con
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
5.05 A @ 100 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
330 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Nominel
16 V
Pakke/hus
Radial, Dåse
ESR (ækvivalent seriemodstand)
14mOhm