CBRHDSH2-40 TR13 PBFREE
DigiKeys varenummer
1514-CBRHDSH2-40TR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-CBRHDSH2-40TR13PBFREECT-ND - Afskåret tape (CT)
1514-CBRHDSH2-40TR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CBRHDSH2-40 TR13 PBFREE
Beskrivelse
BRIDGE RECT 1P 40V 2A 4-HD DIP
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Brokoblet ensretter Enkeltfase Schottky 40 V Overflademontering 4-HD DIP
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
500 mV @ 2 A
Producenter
Central Semiconductor Corp
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 µA @ 40 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-50°C – 125°C (TJ)
Monteringstype
Overflademontering
Diodetype
Enkeltfase
Pakke/hus
4-SMD, mågevinge
Teknologi
Schottky
Leverandørs enhedspakning
4-HD DIP
Spænding - Peak, omvendt (maks.)
40 V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
2 A