1SMC160A TR13 PBFREE
DigiKeys varenummer
1514-1SMC160ATR13PBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
1SMC160A TR13 PBFREE
Beskrivelse
1500W 160V SMD TRANSIENT VOLTAGE
Producentens standard leveringstid
99 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
259V Klemme 5,8A Ipp TVS – Dioder Overflademontering SMC
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
5,8A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Strømnetbeskyttelse
No
Varestatus
Aktiv
Applikationer
Universal
Type
Zener
Driftstemperatur
-65°C – 150°C (TJ)
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
160V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
178V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
259V