CEN5R5205VF-ZG
DigiKeys varenummer
4688-CEN5R5205VF-ZG-ND
Producenter
Producentens varenummer
CEN5R5205VF-ZG
Beskrivelse
CAP 2.0F -20% +80% 5.5V T/V
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2 F (EDLC) superkondensatorerr 5.5 V Aksial, Dåse - lodret 20Ohm @ 1kHz 1000 timer @ 70°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 70°C
Producenter
CDA (Zhifengwei Technology)
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Boks
Pakke/hus
Aksial, Dåse - lodret
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
2 F
Størrelse/dimension
0,748" diam. x 0,807" L (19,00mm x 20,50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Højde - Monteret (maks.)
0,807" (20,50mm)
Spænding - Nominel
5.5 V
Driftstemperatur
-25°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
20Ohm @ 1kHz