CEN5R5105HF-ZG
DigiKeys varenummer
4688-CEN5R5105HF-ZG-ND
Producenter
Producentens varenummer
CEN5R5105HF-ZG
Beskrivelse
CAP 1.0F -20% +80% 5.5V T/H
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 F (EDLC) superkondensatorerr 5.5 V Aksial, Dåse - vandret 20Ohm @ 1kHz 1000 timer @ 70°C
Kategori
Levetid @ temp.
1000 timer @ 70°C
Producenter
CDA (Zhifengwei Technology)
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Boks
Pakke/hus
Aksial, Dåse - vandret
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,787" (20,00mm)
Kapacitans
1 F
Størrelse/dimension
0,748" diam. x 0,256" L (19,00mm x 6,50mm)
Tolerance
-20%, +80%
Højde - Monteret (maks.)
0,256" (6,50mm)
Spænding - Nominel
5.5 V
Driftstemperatur
-25°C – 70°C
ESR (ækvivalent seriemodstand)
20Ohm @ 1kHz