CC85LD24
DigiKeys varenummer
CC85LD24-ND
Producenter
Producentens varenummer
CC85LD24
Beskrivelse
RLY CONT 3P 24V DC 2NO/2NC
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 85 A 24VDC Spole Chassismontering, DIN-skinne
Kategori
Switch-spænding
690VAC - maks.
Producenter
Carlo Gavazzi Inc.
Funktioner
Hjælpekontakter
Serie
Termineringsudformning
Kabelskoboks
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-5°C – 60°C
Varestatus
Aktiv
Aktiveringsniveau-spænding
16,8VDC
Monteringstype
Chassismontering, DIN-skinne
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Spolespænding
24VDC
Driftstid
120 ms
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Frakoblingstid
25 ms
Kontaktnormering (Strøm)
85 A