CA18CLN12TO
DigiKeys varenummer
1864-1036-ND
Producenter
Producentens varenummer
CA18CLN12TO
Beskrivelse
SENSOR PROX CAPACITIVE 12MM CYL
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kapacitiv Nærhedssensor 0,472" (12mm) IP67, NEMA 1,3,4,6,13 Cylinder, Gevindskåret - M18
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CA18CLN12TO Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Afskærmning
Afskærmet
Producenter
Carlo Gavazzi Inc.
Materiale - Krop
Plastic
Serie
Spænding - Forsyning
20VAC – 250VAC
Emballage
Boks
Termineringsudformning
Kabelledere
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-25°C – 80°C
Sensortype
Kapacitiv
IP (Ingress Protection)
IP67, NEMA 1,3,4,6,13
Registreringsafstand
0,472" (12mm)
Indikator
LED
Udgangstype
SCR-NO, 2-leder
Pakke/hus
Cylinder, Gevindskåret - M18
Responsfrekvens
10Hz