W12D20001-AZZ00-000
DigiKeys varenummer
432-1320-ND
Producenter
Producentens varenummer
W12D20001-AZZ00-000
Beskrivelse
SWITCH ROCKER SPST-NO 10A 12V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Vippekontakter SPST-NO 10A (DC) Panelmontering, Snap-in
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
W12D20001-AZZ00-000 Modeller
Kategori
Farve - Aktuator/hætte
Sort
Mfr
Aktuatormærkning
Ingen mærkning
Serie
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,110" (2,8mm)
Emballage
Boks
IP (Ingress Protection)
IP68 - Støvtæt, Vandtæt
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Forseglet - fuldt
Monteringstype
Panelmontering, Snap-in
Paneludstansning-dimensioner
Rektangulær - 36,83mm x 21,08mm
Kredsløb
Driftstemperatur
-40°C – 85°C