W11D2G661-A7900-000
W11D2G661-A7900-000
W11D2G661-A7900-000
DigiKeys varenummer
432-1319-ND
Producenter
Producentens varenummer
W11D2G661-A7900-000
Beskrivelse
SWITCH ROCKER SPST 10A 12V
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Vippekontakter SPST 10A (DC) Panelmontering, Snap-in
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
W11D2G661-A7900-000 Modeller
Kategori
Aktuatormærkning
Ingen mærkning
Mfr
Oplysningstype, farve
LED, Hvid
Serie
Oplysningsspænding (nominel)
12VDC
Emballage
Boks
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,110" (2,8mm)
Varestatus
Aktiv
IP (Ingress Protection)
IP68 - Støvtæt, Vandtæt
Monteringstype
Panelmontering, Snap-in
Funktioner
Forseglet - fuldt
Kredsløb
Paneludstansning-dimensioner
Rektangulær - 36,83mm x 21,08mm
Switch-funktion
Driftstemperatur
-40°C – 85°C