Billede for LRGSCK610-C-A-B-A/250N er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
LRGSCK610-C-A-B-A/250N
DigiKeys varenummer
432-LRGSCK610-C-A-B-A/250N-ND
Producenter
Producentens varenummer
LRGSCK610-C-A-B-A/250N
Beskrivelse
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Vippekontakter SPST 20A (AC) 125 V Panelmontering, Snap-in
Kategori
Farve - Aktuator/hætte
Ravgul
Mfr
Aktuatormærkning
OFF ON, Lodret
Serie
Oplysningstype, farve
Neon, Ravgul
Emballage
Bulk
Oplysningsspænding (nominel)
250VAC
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Monteringstype
Panelmontering, Snap-in
Paneludstansning-dimensioner
Rektangulær - 28,58mm x 25,40mm
Kredsløb
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Switch-funktion
Godkendelsesagentur
CSA, UL
Strømklassificering (AMPS)
Elektrisk levetid
100.000 cyklusser
Spændingsklassifikation - AC
125 V