RM10F1180CT
DigiKeys varenummer
4713-RM10F1180CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-RM10F1180CT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-RM10F1180CTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RM10F1180CT
Beskrivelse
RES0805 1% 118 OHM
Detaljeret beskrivelse
118 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)