RM06F2873CT
DigiKeys varenummer
4713-RM06F2873CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-RM06F2873CT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-RM06F2873CTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RM06F2873CT
Beskrivelse
RES0603 1% 287K OHM
Detaljeret beskrivelse
287 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)