RM06F10R7CT
DigiKeys varenummer
4713-RM06F10R7CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-RM06F10R7CT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-RM06F10R7CTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RM06F10R7CT
Beskrivelse
RES0603 1% 10.7 OHM
Detaljeret beskrivelse
10.7 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)