GMT10CG471J100NT4
DigiKeys varenummer
4713-GMT10CG471J100NT4TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMT10CG471J100NT4CT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMT10CG471J100NT4DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMT10CG471J100NT4
Beskrivelse
CAP0603 COG 470 5% 100V AECQ
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,034" (0,87mm)