GMC21X7R474K10NT
DigiKeys varenummer
4713-GMC21X7R474K10NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC21X7R474K10NTCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC21X7R474K10NTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC21X7R474K10NT
Beskrivelse
CAP0805 X7R .47UF 10% 10V
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±10% 10V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)