GMC21X5R106K35NT
DigiKeys varenummer
4713-GMC21X5R106K35NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC21X5R106K35NTCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC21X5R106K35NTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC21X5R106K35NT
Beskrivelse
CAP0805 X5R 10UF 10% 35V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF ±10% 35V Keramiske kondensatorer X5R 0805 (2012 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Serie
Applikationer
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)