GMC10X7R474J25NT
DigiKeys varenummer
4713-GMC10X7R474J25NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC10X7R474J25NTCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC10X7R474J25NTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC10X7R474J25NT
Beskrivelse
CAP0603 X7R .47UF 5% 25V
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±5% 25V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)