GMC10X7R123J50NT
DigiKeys varenummer
4713-GMC10X7R123J50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC10X7R123J50NTCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC10X7R123J50NTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC10X7R123J50NT
Beskrivelse
CAP0603 X7R .012UF 5% 50V
Detaljeret beskrivelse
0.012 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±5%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)