GMC10X7R104K6R3NT
DigiKeys varenummer
4713-GMC10X7R104K6R3NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC10X7R104K6R3NTCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC10X7R104K6R3NTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC10X7R104K6R3NT
Beskrivelse
CAP0603 X7R .1UF 10% 6.3V
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF ±10% 6,3V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±10%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)