GMC10CG6R8C200NT
DigiKeys varenummer
4713-GMC10CG6R8C200NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC10CG6R8C200NTCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC10CG6R8C200NTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC10CG6R8C200NT
Beskrivelse
CAP0603 COG 6.8PF .25PF 100V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.8 pF ±0,25pF 200V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Universal
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±0,25pF
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)