GMC10CG620G50NT
DigiKeys varenummer
4713-GMC10CG620G50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC10CG620G50NTCT-ND - Afskåret tape (CT)
4713-GMC10CG620G50NTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
GMC10CG620G50NT
Beskrivelse
CAP0603 COG 62PF 2% 50V
Detaljeret beskrivelse
62 pF ±2% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±2%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)